KONST / Litografier / Färglitografi 14818005
nr 1481 8005
Kulo Green
(1913-1972), Sverige
Komposition. Signerad, numrerad 170/25. Färglitografi, bildmått: 38x52 cm, yttermått inklusive ram: 56x69 cm
Gustav Holger Fritiof (Kulo) Green, svensk målare född 1913 i Skara, död 1972 .
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 8 augusti 2022
kl 20:16:06
8/8 20:11:06
Kulo Green
Läs mer om Kulo Green